הרצאות

מסופר מריו ועד קלאש רויאל - על התמכרות למשחקי מחשב

 מעצבי משחקי המחשב מאוד טובים בעבודתם. הם מריצים אלפי טסטים עם מיליוני משתמשים כדי ללמוד מה עובד ומה לא – אילו צבעי רקע, פונטים ואילו צלילים יוצרים את הכי הרבה זמן שהייה מול המסך והכי פחות תסכול. תקופת הסיכון הגבוהה ביותר להתמכרות לגיימינג (משחקי מחשב) ומסכים היא גיל ההתבגרות. לילדים המבלים מעל 3 שעות ביום מאחורי מסך יש שביעות רצון נמוכה יותר מהחיים, סיכוי נמוך יותר להרגיש אמפתיה כלפי אחרים ויכולת נמוכה להמודד עם הרגשתו שלהם בצורה נכונה.

הרצאה חדשנית וחשובה ביותר על התעשייה הממכרת את המוח למשחקי מחשב ומסכים ועל הנזק הבלתי הפיך שנגרם להפתחות הפיזית של הילד לצד כלים ישומיים למניעת התמכרות וגמילה. 

בית ריק - תרבות הבילוי והפנאי של בני הנוער

השירותים שלנו:

 הרצאות לילדים ונוער

קנביס (גראס) - זה לא סתם פרח

כיתות מומלצות: ח'-יב'

העלייה הדרמתית בשנתיים האחרונות בשימוש במריחואנה בקרב בני נוער נובעת ממסרים המועברים בסדרות הטלוויזיה והיוטיוב, שיח מטעה על ליגליזציה, קלות ובטיחות הגישה לסם ואי הבנה לגבי ההשפעות הקשות שיש לקנביס על מוח של מתבגר, שהן שונות ממוח שסיים את התפחותו (לאחר גיל 25).

הרצאה נוגעת וחשובה על הקנביס ונגזרותיו, הסיבות לשימוש בו, המסרים המבלבלים מהסביבה, השפעותהסם ונזקיו למתבגרים, כיצד נוצרת תלות בשימוש, למה מתכוון החוק ב - "אי הפללה" ומתן כלים להתמודדות עם לחצים חברתיים המעודדים שימוש בסם. 

סחי כן או לא? - על חומרים ממכרים ואופן ההתמודדות עימם

כיתות מומלצות: ז'-יב'

המוח של מתבגר הוא כמו פרארי עם בלמים של פורד פיאסטה. התמכרויות מתרחשות

בגיל ההתבגרות, כשהמוח עדיין מחווט את עצמו לעולם. לכן, מבלי להצהיר על כך באופן גלוי, תעשיות האלכוהול, סמים, סיגריות ופורנו פונות אל בני נוער. הן יודעות שברגע שיצליחו "ללכוד" משתמש חדש, הן זכו בלקוח להרבה שנים. 

הרצאה מרתקת, שמדברת אל בני הנוער, על הסיבות לתלות במסכים, הקשר בין רשתות חברתיות לדימוי גוף, בדידות, דיכאון ושימוש בסמים, החומרים הממכרים הרבים שנמצאים סביבם ומנסים ללכוד את תשומת ליבם, הכוח הלא מודע של לחץ חברתי וכיצד ניתן לעמוד בפניו וכיצד הם יכולים לגדול ולהיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם ללא תלות בחומרים חיצוניים. 

גם אתה יכול להיות מנהיג - על מנהיגות חיובית של נוער

כיתות מומלצות: ד'-יב'

בני נוער מתמודדים עם אתגרים, פיתויים ולחצים רבים אשר עלולים לייצר חוסר מוטיבציה ונטייה להשפעות של לחץ חברתי שלילי המובילים לפגיעה בלימודים, התנהגויות סיכוניות ושימוש באלכוהול וסמים אחרים. בתקופה זאת חשוב לחזק את תחושת האחריות האישית והקבוצתית, יכולות הבחירה והכלים העומדים לרשותם לקבלת החלטות נכונה במציאות משתנה ומבלבלת.

הרצאה מעוררת השראה הסוקרת את סיפוריהם של מנהיגים ואנשים משפיעים כדוגמת דפני ליף, יונתן דנילוביץ', נטע ברזילי, רוזה פרקס, עדי אלטשולר, בנקסי, ועוד. דרך הסיפורים ובחינה של ניסויים על הובלה והשפעה לומדים המשתתפים לזהות עקרונות והתנהגויות למנהיגות אישית וחברתית מופתית. 

מיניות בריאה

כיתות מומלצות: ז'-יב' (ההרצאה מתקיימת בנפרד לבנים ולבנות)

חשיפה לתכנים מיניים מתחילה מיום שיש לילד גישה חופשית לאינטרנט. הפורנו הופך

לכרטיס הכניסה שלו לעולם המין והמיניות וכך מפתחים ילדים ובני נוער תפיסות מיניות שגויות ומבלבלות.

הרצאה על השינויים הפזיולוגיים הרגשיים שעובר המתבגר, איך מתגבש דימוי גוף,  ההבדל בין הטרדה לחיזור, בין הסכמה לרצון, סטריאוטיפיים מגדריים כפי שהם מופיעים בסדרות טלויזיה, יוטיוב ושירים, מהי אינטימיות ואהבה ומה השיקולים לקיום יחסי מין, כיצד פורנו משפיע על המוח, האם הוא ממכר ולמה הוא משבש את התפיסות שלנו מהמציאות.

מטטריס ועד GTA - על התמכרות למשחקי מחשב

כיתות מומלצות: ד'-ח'

מעצבי משחקי המחשב טובים מאוד בעבודתם. הם מריצים אלפי טסטים על מיליוני

משתמשים כדי ללמוד מה עובד ומה לא - אילו צבעי רקע, פונטים וצלילים יוצרים את הכי הרבה זמן שהייה מול המסך והכי פחות תסכול של המשתמש. תקופת הסיכון הגבוהה ביותר להתמכרות לגיימינג (משחקי מחשב און-ליין) ומסכים היא גיל ההתבגרות. גיימרים בגילאי 10-15 אשר שיחקו יותר מ - 3 שעות יש פחות שביעות רצון מהחיים, סיכוי נמוך יותר להרגיש אמפתיה לאחרים, ויכולת נמוכה להתמודד עם הרגשות שלהם בצורה ראויה. 

 

הרצאה חדשנית ומרתקת על התעשייה הממכרת את המוח למשחקי מחשב ומסכים ועל הנזק הבלתי הפיך שנגרם להתפתחות המוח המתבגר. בהרצאה ניתנים כלים יישומיים למניעת תלות והמלצות על משחקי וידאו מותאמים.

לכודים ברשת - על גלישה בטוחה ותלות במסכים

כיתות מומלצות: ג'-יב' (להרצאה גרסאות מותאמות לכל שכבת גיל)

ישראל ממוקמת במקום ראשון באירופה בהתמכרות של ילדים לאינטרנט. מתבגר ממוצע מקבל 1,900 הודעות ווטסאפ ביום ומבלה בין 5-7 שעות מאחורי מסך. גלישה ברשתות החברתיות מעלה משמעותית את הסיכון לאלימות מינית ושימוש בסמים ואלכוהול ומעלה את רמות הבדידות, החרדה והדיכאון. בעידן האינסטגרם והסנאפצ'ט עלה שיעור הפרעות האכילה אצל בנות ושיעור הילדים המנסים לפגוע בעצמם כתוצאה מבריונות ושיימינג ברשת.

 הרצאת השנה על השפעת המסכים ​והרשתות החברתיות על דימוי גוף, חמלה ואמפתיה, רמות הבדידות, הדיכאון והחרדה. בהרצאה באמצעות דוגמאות מעולם המתבגרים ממוחשים המסרים המועברים בשירים, בתמונות שמועלות לאינסטרגם ובאמצעות סרטים שונים את המחיר שאנחנו משלמים על שיטוט ממושך מדי באינטרנט ואילו כלים עומדים לרשותנו כדי לחיות חיים טובים ומאושרים לצד הטלפונים ולא בשליטתם. 

סיגריה? זה לא קול! - על סיגריות ונרגילה

כיתות מומלצות: ו'-ט'​

תעשיות הסיגריות יודעות שקהל היעד שלהם הם בני נוער. טווח הגילאים הממוצע להתחלת עישון הוא 14-19 ומספיקות 2 סיגריות כדי לייצר אצל המוח המתבגר תלות לניקוטין. 

בהרצאה חוויתית ומרתקת לומדים המשתתפים להבין שהסיבות לעישון הן לרוב לחץ חברתי ו"פוזה", שנרגילה היא לא פחות מזיקה מסיגריה, מה החומרים המסוכנים המסתתרים בתוך הסיגריה, אילו מסרים סמויים מעודדי עישון מועברים בסדרות ופרסומות  וכיצד מרגישים 5.5 דקות מהחיים אשר אותם מקצרת כל סיגריה. 

החיים בורוד - על זהות ונטייה מינית

כיתות מומלצות: ח'-יב'

מהי הומופוביה? מדוע היא  מתרחשת וכיצד היא מתבטאת? מה המחיר אשר משלם מתבגר על חיים "בתוך הארון"? מה ההבדל בין נטייה מינית לזהות מינית? כיצד מתפתחת הנטייה המינית? למה קשה לנו לקבל את זה? מה חווים הורים לילד להט"ב?

 

הרצאה חשובה על דעות קדומות וסטראוטיפים, התפתחות התרבות ההומו-לסבית, היחס והמחירים שמשלמים מתבגרים על נטייתם המינית, שלבים בהתפתחות הנטייה המינית וכיצד חברים, הורים ואנשי מקצוע יכולים ללוות ולתמוך.

Please reload

צרו איתנו קשר

054-2268369
רח' ויצמן 14, תל אביב