top of page

השירותים שלנו:

סדנאות לחדרי מורים

ממורה למנהיג כיתתי

סדנה התנסותית המבסוסת על חמשת הפרקטיקות למנהיגות מופתית של ג'ים קוזס ובארי פוזנר:

1. הדגם את הדרך

2. השרה חזון משותף

3. אתגר את התהליך

4. אפשר לאחרים לפעול

5. עודד את הלב

המודל הפרקטי המוביל בעולם להובלה והשפעה. 

בסדנה מזהים חברי הצוות את המפתחות להצלחה אשר איפשרו להם לייצר הצלחות, מאבחנים את מידת השימוש שלהם בפרקטיקות של המודל ורוכשים כלים ליישום הפרקטיקות ביום יום על מנת להביא לתוצאות מופתיות בכיתה ובבית הספר. 

תמונת עתיד

"הדבר היחיד שעומד בינך לבין המטרה שלך הוא הסיפור הזה שאתה ממשיך לספר לעצמך על למה אתה לא יכול לעשות את זה"

תהליך בו הצוות מאבחן את עוצמותיו וחולשותיו, בונה תמונת עתיד של המסגרת לצד תמונת עתיד אישית, מגבש את הצירים המרכזיים שיש לפעול בהם על מנת להגשים את התמונה, מזהה את האמונות המגבילות (הפרדיגמות) אשר עשויים להקשות בדרך, מייצר פריצת דרך ובונה תוכנית פעולה פרקטית להגשמת תמונת העתיד. 

החוזקות שלי

מחקרים מרים שמורים מעולים עושים זאת באמצעות הכישורים הטבעיים שלהם. הם לא מתמקדים בתיקון החולשות מתוך הבנה שזהו גזלן זמן שמוביל לבינוניות. 

בסדנה, לאחר ביצוע ההערכה האישית של מכון גאלופ "מגלה החוזקות") לומדים חברי הצוות מהם החוזקות הטבעיות שלהם וכיצד ניתן לטפח אותם על מנת להביא למקסום הפוטנציאל בשימוש בחוזקות אלה.  

הדברים החשובים באמת

הסדנה נפתחת בשאלה: "מה הדבר שאם תתחיל לעשות אותו ממחר באופן עקבי ומוצלח יביא לשינוי מהותי חיובי בחיים האישיים שלך ובחיים המקצועיים שלך?" "אם כך, מדוע אינך עושה אותו?"

בכל העולם הסיבות חוזרות על עצמן: "אין זמן" (כלומר, קושי בתיעדוף) או "אני מפחד" (הישארות באזור הנוחות). 

בתהליך הסדנאי, בוחנים חברי הצוות את הדברים החשובים באמת בחייהם האישיים והמקצועיים ("האבנים הגדולות"), מעריכים את מידת שביעות רצונם מהזמן שאותו הם מקדישים כיום לדברים האלה, מזהים את האמונות המגבילות אשר מעכבות את השגת רצונותיהם ומחליטים על "משנה המשחק" - הדבר האחד שאם יתחילו לעשותו יביא לשינוי מהותי חיובי.

 

פיתוח ובניית צוות

תהליך שמטרתו למצות את החוזקות הקיימות בצוות על מנת לשפר את ההשפעה והיכולת להשיג את מטרות הארגון.

לאחר אבחון הפערים ומיקוד הסדנה לנושאים הכי רלוונטים לצוות, באמצעות למידה התנסותית נייצר הזדמנויות להצפת התנהגויות ודפוסים באמצעותם נדבר על עבודת הצוות בשוטף, התפקידים, האתגרים, היחסים והמטרות. הסדנה עושה שימוש במגוון מתודות כגון חקר הצלחות, התבוננות אישית, משוב הדדי ועוד. 

מודלים לאבחון עבודת הצוות:

GRPI – מטרות, תפקידים, שגרות עבודה ויחסים.

5 הלקויות האופייניות לצוותים – חוסר אמון, הימנעות מקונפליקטים, היעדר מחויבות, הימנעות מאחריותיות, והתעלמות מתוצאות.

פיתוח חוסן אישי והעצמה

חוסן אישי נמדד ביכולת בו נלמדים ומתורגלים כלים לפיתוח חמלה ואמפתיה, אבחנה בין פסיביות, אגרסיביות

חוסן נפשי הוא יכולת חיובית להתמודד עם מצבי דחק ומשבר, ולהסתגל לנסיבות החיים שנגרמו בעקבות מצבים אלו. הוא מקושר לתכונות ויכולות כמו יעילות עצמית, תחושת שליטה בחיי הפרט, תחושת מעורבות ומטרה בחיים, וגמישות בהסתגלות לשינויים בלתי צפויים. בסדנה נלמדים ומתורגלים כלים לפיתוח חמלה ואמפתיה, אבחנה בין פסיביות, אגרסיביות ואסרטיביות, התמודדות עם החשש מדחיה ואמירת "לא" והצבת גבולות אישיים ללא רגשות אשם. 

bottom of page