הרצאות

מסופר מריו ועד קלאש רויאל - על התמכרות למשחקי מחשב

 מעצבי משחקי המחשב מאוד טובים בעבודתם. הם מריצים אלפי טסטים עם מיליוני משתמשים כדי ללמוד מה עובד ומה לא – אילו צבעי רקע, פונטים ואילו צלילים יוצרים את הכי הרבה זמן שהייה מול המסך והכי פחות תסכול. תקופת הסיכון הגבוהה ביותר להתמכרות לגיימינג (משחקי מחשב) ומסכים היא גיל ההתבגרות. לילדים המבלים מעל 3 שעות ביום מאחורי מסך יש שביעות רצון נמוכה יותר מהחיים, סיכוי נמוך יותר להרגיש אמפתיה כלפי אחרים ויכולת נמוכה להמודד עם הרגשתו שלהם בצורה נכונה.

הרצאה חדשנית וחשובה ביותר על התעשייה הממכרת את המוח למשחקי מחשב ומסכים ועל הנזק הבלתי הפיך שנגרם להפתחות הפיזית של הילד לצד כלים ישומיים למניעת התמכרות וגמילה. 

בית ריק - תרבות הבילוי והפנאי של בני הנוער

השירותים שלנו:

הרצאות לארגונים, אנשי מקצוע והורים

להיות הורה רלוונטי - על נוכחות ובקרה הורית גם בימי הסגר

ההורים שלנו ידעו פחות או יותר מי החברים שלנו, באיזה תוכניות אנחנו צופים והיכן אנחנו מבלים. היום אנחנו פוגשים את הילדים רוב הזמן מאחורי מסך. גם הם פוגשים אותנו שם. למרות שרוב ההורים יאמרו שהם יודעים מה קורה במסכים של הילדים, רוב הילדים טוענים הפוך. הסכנה הכי גדולה של הורים ומורים היום היא להפוך למבוגרים לא רלוונטים בחיי הילדים ובכך לא לדעת מה לשאול, מתי להביע עמדה והיכן לסמן את הגבול.

בהרצאה נחשפים המשתתפים אל תרבות הילדים ובני הנוער כפי שהיא משתקפת מאחורי המסך ורוכשים כלים עדכניים ויישומים לשיקום הסמכות, שיפור התקשורת, הורדת  המתח והריבים ויצירת נוכחות ובקרה הורית רלוונטית בחיי הילדים והמתבגרים. בנוסף ניתנים כלים להתמודדות עם אתגרים משפחתיים בתקופת משבר הקורונה והסגר וכיצד להעלות את המוטיבציה של מתבגרים ללמידה מרחוק

זוגיות בריאה ומניעת אלימות מינית - איך לחנך מתבגרים

על רקע ריבוי מקרי האלימות והאלימות המינית כלפי נשים נדרשים ההורים לקחת חלק פעיל יותר בחינוך לזוגיות בריאה ומניעת אלימות מינית בגיל צעיר.

בהרצאה נחשפים המשתתפים למגוון סוגי המדיה אשר מעצבות את תפיסות המתבגרים כלפי זוגיות ומיניות (סדרות, יוטיוברים, רשתות חברתיות, שירים, פרסומות ועוד), מזהים את האתגרים הניצבים בפניהם כהורים אשר גדלו בדור שבו מיעטו לדבר על מיניות ומגדלים דור אשר מוצף בתכנים מיניים לא מותאמים מגיל צעיר

בהרצאה מקבלים המשתתפים כלים וטיפים יישומיים ופשוטים ליצירת שיח עם בני נוער, עידוד חשיבה ביקרותית, מתן דוגמא אישית וחינוך לערכי שוויון ויצירת קשרים זוגיים בריאים.  לצד זה מוצגים כלים לזיהוי נורות אזהרה לקשרים בהם יש אלימות פיזית, רגשית או מינית.   

בית ריק - על תרבות הבילוי והפנאי של בני נוער

הרצאה על תרבות הבילוי והפנאי של בני נוער. האלכוהול כמוטיב מרכזי בבילוי, הקושי של מתבגרים לשתות שתיה מבוקרת, הסיבות והמשמעות לעלייה הדרמטית בשיעור השימוש במריחואנה בקרב מתבגרים כבר מכיתה ז' ומה אומרת החקיקה בנושא, הקשר בין רשתות חברתיות ומדיה לבין סיכון מוגבר לשימוש בסמים ואלכוהול, מהם סמי פיצוציות? האם נרגילה "בריאה" יותר מסיגריות? האם לאפשר לילד סיגריה אלקטורנית?  מה קורה במסיבות במועדונים? מי הם היח"צנים ולמה כדאי להיות כזה? איך "מתחילים" עם בנות במסיבה? ועוד. 

הרצאה חשובה על מאפייני התרבות הבילוי והפנאי של בני הנוער וכיצד יכולים ההורים ליצור נוכחות טובה יותר בחייהם ובקרה נכונה יותר על מעשיהם.

לכודים ברשת - על גלישה בטוחה והתמכרות למסכים

ישראל ממוקמת במקום ראשון באירופה בהתמכרות של ילדים לאינטרנט. מתבגר ממוצע מקבל 1,700 הודעות ווטסאפ ביום (ועוד כמה מאות באינסטגרם) ומבלה בין 5-7 שעות מאחורי מסך. גלישה ברשתות החברתיות מעלה משמעותית את הסיכון לאלימות מינית ושימוש בסמים ואלכוהול, בעידן האינסטגרם והטיק טוק עלה שיעור הפרעות האכילה אצל בנות ושיעור הילדים המנסים לפגוע בעצמם כתוצאה מבריונות ושיימינג ברשת.

הרצאת השנה על תלות של ילדים למסכים, ירידה ביכולתם לייצר קשרים חברתיים ולגלות אמפתיה, עלייה בבעיות הקשב והריכוז, פגיעה בשעות השינה ועוד מגוון  למשמעויות שיש לחשיפה מוגברת למסכים בגיל צעיר, היכרות עם האפליקציות המובילות ורכישת סט כלים יישומיים לניהול זמן המסך ותיווך התכנים אשר נצפים בו.

הטלפון הראשון שלי

גיל השימוש בסמארטפון בישראל הולך ויורד והוא מהנמוכים בעולם. לצד זה ישראל נמצאת במקום ראשון באירופה (והחמישי בעולם) בהתמכרות של בני נוער לאינטרנט ובירידה במס שעות השינה של ילדים. 

ילדים שטרם רכשו יכולות קריאה וכתיבה כבר מצוידים בסמארטפון — ואיתו גישה בלתי מוגבלת לאינטרנט, לרשתות חברתיות, למשחקים ממכרים, לביריונות ולתכנים בלתי הולמים. מדינות מערביות רבות נלחמות בתופעה.

מחקרים מראים שמתן סמארטפון בגיל צעיר פוגע ביכולות הקשב והריכוז, מהווה קרקע לבריונות ושיימינג, מייצר תקשורת חד ממדית ללא שימוש בשפת גוף וטון דיבור, פיתוח תלות והתמכרות, פגיעה בשינה וירידה בדימוי העצמי. לצד אלה נמצא הילד בסכנת חשיפה לתכנים קשים ולא הולמים וחשיפה לעברייני מין.

לרוב, הורים נותנים סמארטפון בגיל צעיר כתוצאה ממודעות נמוכה להשפעותיו השליליות, לחץ חברתי, רצון למעקב ושליטה במיקומו של הילד וצורך בשקט בבית. 

בהרצאה נחשפים ההורים לתוצאות המחקרים העדכניים ביותר על ההשפעות השליליות של קבלת סמארטפון בגיל צעיר, זוכים להצצה לעולם הרשתות החברתיות, משחקי הרשת, היוטיוברים והתכנים הלא מותאמים אליהם נחשפים ילדים בגיל צעיר. והכי חשוב, רוכשים כלים פשוטים ופרקטיים להובלת מהלך למתן טלפון בטוח בכיתות הנמוכות, דחיית גיל השימוש וכלים לחינוך הילד לשימוש נכון בסמארטפון מגיל צעיר. 

מטטריס ועד פורטנייט - על התמכרות למשחקי מחשב

מעצבי משחקי המחשב טובים מאוד בעבודתם. הם מריצים אלפי טסטים על מיליוני משתמשים כדי ללמוד מה עובד ומה לא - אילו צבעי רקע, פונטים וצלילים יוצרים את הכי הרבה זמן שהייה מול המסך והכי פחות תסכול של המשתמש. תקופת הסיכון הגבוהה ביותר להתמכרות לגיימינג (משחקי מחשב און-ליין) ומסכים היא גיל ההתבגרות. גיימרים בגילאי 10-15 אשר שיחקו יותר מ - 3 שעות יש פחות שביעות רצון מהחיים, סיכוי נמוך יותר להרגיש אמפתיה לאחרים, ויכולת נמוכה להתמודד עם הרגשות שלהם בצורה ראויה. 

 

  הרצאה חדשנית וחשובה ביותר על התעשייה הממכרת את המוח למשחקי מחשב (עם דגש על המשחקים הפופולריים) ועל הנזק הבלתי הפיך שנגרם להתפתחות הפיזית של הילד. בהרצאה ניתנים כלים יישומיים למניעת תלות והמלצות על משחקי וידאו מתאימים לפי גיל.

הדיגיטל-ספיאנס

כמה זמן אתם צופים ביום במסכים? מדוע הרשת ממכרת וכיצד היא משפיעה על

מבנה המוח? איך משפיע האינטרנט על אפקטיביות, שביעות רצון ושחיקה בעבודה? כיצד הפורנו משבש את הציפיות שלנו מהמציאות ופוגע במערכות היחסים הזוגיות ואיך ניתן לנהל חיים בריאים לצד המסכים?

 

בשנת 2010, במשך 90 דקות, סטיב ג'ובס הסביר למה האייפד הוא הדרך הטובה ביותר

לצפות בתמונות, לשמוע מוזיקה, לגלול בפייסבוק, לשחק משחקים ולנווט בין אלפי אפליקציות. הוא האמין שלכל אחד צריך להיות כזה, אבל סירב לאפשר לילדים שלו להשתמש במכשיר הזה. נראה שהאנשים שיצרו מוצרים טכנולוגיים נקטו בחוק הראשון של סחר בסמים: Never get high on your own supply!

 

הרצאה מרתקת על העולם שמאחורי המסך, תרבות הרשתות החברתיות, הסודות של עמק הסיליקון כדי ללכוד את הקשב ותשומת הלב שלנו למסך, וכיצד משפיע האינטרנט על שביעות רצון, סיפוק מהחיים, דימוי גוף ורמות דיכאון.

בהרצאה ניתנים טיפים וכלים מוכחים מחקרית להשגת שליטה טכנולוגית בחיינו וליצירת חיים מאוזנים לצד הטכנולוגיה.

איפה כולם? - על בריונות ואלימות בקרב ילדים

חצי מהילדים סובלים מבריונות בבית הספר או ברשת. 1 מכל 5 סובל גם מאלימות פיזית. מבוגרים נושאים איתם צלקות במשך שנים כתוצאה מבריונות שחוו בילדות. לרוב הילד הפגוע מתבייש לשתף, הילד הפוגע מקבל חיזוקים חברתיים וההורה של הילד הפוגע מכחיש ומנהלים מפחדים מהסטיגמה שתדבק לבית הספר. כך נוצרת הסלמה בסיטואציה לצד שחיקה מתמדת במיומנויות האמפתיה והחמלה של ילדים. 

 

הרצאה על הסיבות לתוקפנות בקרב ילדים, המחירים שלה ומתן כלים פשוטים ופרקטיים להורים ולצוות המקצועי להתמודד עם מצבים של תוקפנות ובריונות.

מיניות בריאה וחשיפה לפורנו

הפעם הראשונה שילד נחשף לפורנו בניגוד לרצונו היא בכיתה ג'. 9 מכל 10 מתבגרים צופים בפורנו על בסיס יומי. 30% מהבנות צופות. סרטי הפורנו היום הם סרטים אלימים, המציגים מין קבוצתי, מין שמחפיץ את האישה, מין ללא מגע. המרחב הפורנוגרפי הפך לכרטיס הכניסה של הילדים לעולם המין והמיניות והמסר המרכזי שהם מקבלים ממנו הוא שמה שיש להם להציע לעולם זה את היותם אובייקט מיני. זאת לצד רשתות חברתיות, פרסומות וסדרות טלוויזיה השמות דגש על מראה חיצוני והחפצת הגוף. בעולם מוכר הפורנו כסם ממכר אשר משבש מגיל צעיר את ציפיות הילדים מהמציאות ומוביל לקושי ביצירת קשרים זוגיים, הפצת תמונות עירום בין ילדים ולאלימות מינית בגילאים צעירים. 

הרצאה התפתחות מינית בעידן של הצפה מינית, השפעת הרשתות החברתיות והמדיה על תפיסות מיניות, מנגנון הפעולה של המוח המתבגר וכלים לאנשי המקצוע וההורים לחינוך למיניות בריאה מותאמת גיל.

החיים בורוד - על זהות ונטייה מינית

מהי הומופוביה? מדוע היא  מתרחשת וכיצד היא מתבטאת? מה המחיר אשר משלם מתבגר על חיים "בתוך הארון"? מה ההבדל בין נטייה מינית לזהות מינית? כיצד מתפתחת הנטייה המינית? למה קשה לנו לקבל את זה? מה חווים הורים לילד להט"ב?

הרצאה חשובה על דעות קדומות וסטראוטיפים, התפתחות התרבות ההומו-לסבית, היחס והמחירים שמשלמים מתבגרים על נטייתם המינית, שלבים בהתפתחות הנטייה המינית וכיצד חברים, הורים ואנשי מקצוע יכולים ללוות ולתמוך.

Please reload

 
 
 
 
 

צרו איתנו קשר

054-2268369
רח' ויצמן 14, תל אביב