סנדאות

השירותים שלנו:

 סדנאות לילדים ונוער

התמכרות למסכים, בריונות ברשת, שיימינג ואלימות

לכודים ברשת

1/3 עד 1/2 מהילדים סובלים מבריונות ברשת (חרמות, הטרדות, התעלמות, השמצות ואיומים). ישראל נמצאת במקום הראשון באירופה בהתמכרות של בני נוער לאינטרנט.

המניעים של התוקף הם לרוב פופולריות ומקובלות והסיכון שלו לעסוק בעבריינות כשיגדל, גדל.,הקורבן לא מוגן בשום מקום, הוא נמצא במתקפה 24/7 וסובל מבדידות, לחץ ודיכאון. ן. 

לצידם עומדים מן הצד ילדים רבים שחשופים למתרחש  ולעיתים מעדיפים להמשיך לשתף ולתרום לפגיעה.

במפגשים, באמצעות סרטונים, דמיון מודרך, דוגמאות ותרגילים, לומדים המשתתפים על משמעות ההתמכרות למסכים,  מהי בריונות והמחיר שהיא גובה, כיצד לגלות הבנה והאמפתיה, תפקידם כעדים למצבי אלימות ותוקפנות ברשת, היתרונות והחסרונות ברשתות והמשחקים המובילים (ווטסאפ, סנאפצ'ט אינסטגרם, מיוזיקלי, קלאש רויאל ועוד) וכיצד לשמור על פרטיות ולהישמר מסכנות

מפגשים נוספים בנושא 

 

הקשבה ואמפתיה

 המפגש מסייע להכיר באכזריות אשר תקשורת ברשת מוציאה מאיתנו, משמעות הכאב הנגרם לאחרים כתוצאה מהתעלמות, השמצה, שיימינג וחרמות וההקצנה שנגרמת במעשים כתוצאה מההתרגלות לסבל שלנו ושל האחר. 

בין הלשנה לדיווח

מטרות המפגש לייצר סביבה המאפשרת דיווח במצבי סיכון ומצוקה ולחשוף את הילדים לדרכי הדיווח השונים

סכסוכים וקונפליקטים

  מטרות המפגש לסייע בהבנת הסיבות להחרפת קונפליקטים וריבים ברשת ודרכי מניעה וגישור במצבי קונפליקט

כוחה של קבוצה

המפגש עוסק בהבנת הכוחות הפועלים בקבוצה, כיצד ניתן להימנע מלהיגרר אחר לחצים חברתיים שליליים וליצר כוח קבוצתי חיובי שיעמוד מולם 

אף אחד לא מדבר איתי

המפגש מעלה למודעות את הפגיעה הקשה שיש בחרם והשפלה ברשת, היבטים חוקיים בנושא וכלים להימנע מלהיגרר אחרי המובילים השליליים

איפה כולם

חצי מהילדים סובלים מאלימות חברתית. אחד מכל חמישה סובל מאלימות פיזית. לצד הבריון והקורבן יש עדים רבים אשר נמנע מתגובה. 

הסדנה מסייעת לילדים לזהות את מובילים  חיוביים בקבוצה ואת ההתנהגויות שמאפיינות אותם, מה ההבדל בין דיווח להלשנה, כיצד ניתן להתגבר על "אפקט העומד מהצד" ואיך ניתן להתערב ועדיין לשמור על עצמי

 

לא יכול בלי זה - התמכרות למסכים

המפגש מתמקד בהבנת מנגנון ההתמכרות, הסיבות, המחירים, החשש מהחמצה (FOMO) וכיצד ניתן לנהל את זמן המסך בצורה מיטבית

לא כולם צריכים לדעת

מטרות המפגש לסייע בשמירה על פרטיות ברשת ומודעות לסיכונים וסכנות

אלכוהול, סיגריות, גראס וסמים אחרים

גראס וסמים אחרים

25% מבני הנוער התנסו בגראס. המסרים בסדרות הטלויזיה, יוטביורים ושירים מציגים תרבות שוחרת גראס, השיח על ליגליזציה וקלות ההשגה מייצרת בלבול בקרב מתבגרים לגבי השפעותיו השליליות של גראס (קנאביס, .מריחאונה, חום, ירוק) על המוח המתפתח של המתבגר

בסדנה נחשפים המשתתפים למנגנון ההתמכרות הנפשית, להשפעות השליליות שיש לגראס (קנאביס) על מוח של מתבגר הסיבות לשימוש וכיצד ניתן לחוות הנאה ללא תלות בחומרים חיצוניים.

אלכוהול, אתה לא צריך את זה

לרוב בני נוער שותים בגלל לחץ חברתי, "פוזה" והרצון "לדפוק ת'ראש". 

באמצעות שאילת שאלות, תרגילים התנסותיים, סיפור מקרה וסרטים מעלה הסדנה למודעות את הסיבות והלחצים החיצוניים הקיימים לשתייה, ההשפעות של האלכוהול על מוח מתפתח, הסכנות והקניית כלים פרקטיים לקבלת החלטות נכונה בזמן בילוי ובמצבים סיכוניים

רק שתי סיגריות

  רק שתי סיגריות ברצף נדרשות כדי למכר את מוח של מתבגר לניקוטין. גם תעשיית הסיגריות יודעת זאת. 

בסדנה נחשפים המשתתפים למה עומד מאחורי תעשיית הסיגריות, דרכי הפרסום הסמוי, הסיבות לעישון, החומרים המרכיבים סיגריות וכיצד מרגישים 5.5 דקות, זמן החיים המתקצר עם כל עישון של סיגריה. 

 

מיניות בריאה וחשיפה לפורנו

מיניות הינה האופן שבו הג'נדר שלנו והנטייה המינית שלנו משפיעים על האופן בו אנחנו מתנהגים בעולם והאופן שבו העולם מתנהג אלינו.

מיניות בריאה היא כאשר יש לנו עמדה טובה וחיובית כלפי עצמנו והשימוש בה היא הבסיס למערכות היחסים שלנו ולבחירות שאנחנו עושים בחיים.

במפגשים, באמצעות למידה התנסותית וחוויתית ושאילת שאלות מגבשים הילדים את תפיסת המיניות שלהם.

הנושאים בהם עוסקים המפגשים:

 1. מאפייני גיל ההתבגרות: גופני, שכלי, רגשי, חברתי

 2. מיניות כתפיסת עולם

 3. התמודדות עם בריונות ואלימות ברשת

 4. סטריאוטיפיים מגדריים

 5. חיזור לגיטימי ולא לגיטימי

 6. אהבה ומערכות יחסים

 7. תקשורת זוגית

 8. דימוי גוף ואהבת הגוף

 9. שיקולים לקיום יחסי מין

 10. מיניות ושיימינג ברשתות החברתיות

 11. פורנוגרפיה והשלכותיה

 12. אמצעי מניעה ומחלות מין

 13. לחץ חברתי והתנהגויות סיכוניות

 14. להטב"קים והומופוביה

 15. מה בין הסכמה לרצון

 

המגפה הכחולה - על חשיפה לפורנו בגיל הילדות

תעשיית הפורנו הינה כרטיס הכניסה של ילדים כבר מגילאי יסודי לעולם המין והמיניות. הפורנו הוא מין אלים, קבוצתי, מין שמחפיץ את האישה וממכר. 9 מכל 10 מתבגרים צופים בפורנו קשה על בסיס יומיומי ומתקשים לקיים יחסים זוגיים בריאים

בסדנה לומדים המשתתפים על תעשיית המין, מטרותיה, אופן פעולה וההשפעות ההרסניות שיש לחשיפה אינטנסיבית לפורנו על המוח ועל איכות החיים

חיזור גורלי

ילדים רבים אינם מבחינים בין חיזור להטרדה, רצון להסכמה. בסדנה, באמצעות ניתוחי מקרה, סימולציות ולמידה התנסותית לומדים המשתתפים על ההבדלים בין מפגש פנים מול פנים למפגש ברשת, מה ההבדלים בין חיזור להטרדה ומהם נורות האזהרה לחיזור אלים. 

החיים בורוד - להט"בים וזהות מינית

 הבגדידות בלהיות שונה מתעצמת ומתעצבת בגיל ההתבגרות. בני נוער רבים מתלבטים בנטייתם המינית וחווים הדרה הוצקות מצד חבריהם לשכבה ומהחברה בכלל. 

בסדנה מבררים הילדים את עמדותיהם בנושא קבלת האחר, לומדים על התפתחות הנטייה והזהות המינית ונחשפים למשעויות של הדרה ודחיה חברתית

משחקי מגדר

באמצעות התנסות במשחקים, התנהגויות ושפה הנתפסת כמגדרית בוחנים הילדים את עמדותיהם בנושא תפקידים מגדריים, חופש בחירה ואמונות מגבילות

מנהיגות, שינוי, פיתוח אישי וקבלת החלטות

מנהיגות מגשרת

1-6 מפגשים לטיפוח יכולות מנהיגות, אחריות אישית וחברתית והיכולת להוביל שינוי ממשי בקרב קבוצת השווים. במפגשים לומדים הילדים לטפל בקונפליקטים וסכסוכים, יצירת הידברות ולימוד מיומנויות של יש מתקדם

 

החוזקות שבי

כדי לסייע לילדים להצליח ולהצטיין, עלינו ללמד אותם להיות מומחים בגילוי והפעלה של החוזקות הגלומות בהם. לקראת המפגש ממלא כל ילד שאלון חוזקות מקיף ובמפגש מקבל אפיון של חוזקותיו, לומד להשתמש בהם, לנפץ אמונות מגבילות, לרסן את החולשות ולבסס הרגלים חזקים. 

מי הזיז את הגבינה שלי

סדנה בנושא שינוי ומעברים המתאימה הכהנה למעבר לחטיבות הביניים, תיכון, צבא ושינויים כללים בחיים. באמצעות למידה התנסותית וחוויתית מזהים הילדים דפוסים ודרכי התמודדות עם מצבי שינוי, על החוזקות שלהם והשלבים המרכיבים התמודדות מוצלחת עם שינוי ומעבר. בסדנה רוכשים הילדים כלים להתמודדות עם האתגרים הצפויים במעבר.

קבלת החלטות

גיל ההתבגרות הוא גיל קריטי בו מתעצבים דפוסי קבלת ההחלטות. לצד הצורך לקבל החלטות משמעותיות מופעלים על הילד לחצים חברתיים ולחצי השתייכות כבדים. בסדנה, באמצעות מגוון התנסויות וסימולציות, לצד שאלון לזיהוי דפוסי קבלת החלטו, לומדים השמתתפים על ההטיות המתרחשות במוח בעת קבלת החלטות ולומדים מודל פשוט ופרקטי לקבלת החלטות נכונה בבילוי ובחיים. 

פעילויות שיא וקונספטים מיוחדים

המשפט

על בסיס אירוע אמיתי, לפי נושא נבחר (בריונות, אינטרנט, סמים, מיניות ועוד), לומדים המשתתפים את הנושא, מכינים עדים, טוענים טיעונים ומביימים משפט שבסופו הכרעה. הפעילות מאפשרת הבהרת ערכים, שיפור הקשבה ומיומנויות נסוח טיעון ולאחר הכרעת הדין - עיסוק בהיבט העקרוני של הנושא. 

פסטיבל סרטים

יום שיא שכבתי בנושא נבחר (מסכים, בריונות ברשת, שיימינג, רשתות חברתיות, שתיית אלכוהול, תרבות בילוי, סמים, נהיגה, מנהיגות והובלה ועוד) המייצר חיבור אישי ורגשי חזק של המשתתפים עם הנושא על ידי עיסוק בו, מתן ביטוי לסיפורים אישיים, הצגתם ועיבודם.

היום מתחיל בסדנת מידע קצרה בנושא וממשיך בחלוקת הכיתה לצוותים, כתיבה מונחית של תסריט קצר (2.5-3 דקות), צילום ועריכה – והכל באמצעות אייפדים.  מס' ימים לאחר מכן מקיימים פסטביל סרטים חגיגי עם אפשרות להשתתפות ההורים.

צרו איתנו קשר

054-2268369
רח' ויצמן 14, תל אביב